MASAŻ LODEM

Terapia zimnem wspomagająca walkę z cellulitem
Cena: 39 zł / 30 min

 

Wpływ zimna na organizm człowieka zależny jest od tego, czy działamy zimnem tylko miejscowo czy na cały ustrój i jak długo trwa ekspozycja. Masaż lodem to zabieg o charakterze miejscowym, a więc wywołujący reakcję lokalną w obrębie masowanych tkanek.

Reakcja ta składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie dochodzi do schłodzenia tkanek, zwężenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia przepływu krwi. W drugim etapie naczynia krwionośne rozszerzają się, przepływ krwi jest wzmożony i dochodzi do poprawy ukrwienia. Dzięki zastosowaniu masażu lodem metabolizm tkanek jest zwiększony i szybciej usuwane są z nich związki toksyczne. Ponadto zimno hartuje, zwiększa odporność, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo oraz powoduje obniżenie wzmożonego napięcia mięśni.

W kosmetyce masaż lodem stosuje się najczęściej w terapii cellulitu poszczególnych części ciała oraz jako uzupełnienie różnych zabiegów na twarz. Generalnie można stwierdzić, że lód działa pozytywnie na naszą skórę, a więc usuwa z niej toksyny, zmniejsza obrzęki, poprawia jej elastyczność, ukrwienie i odmładza.